W tej komrce znajduje si obiekt FLASH     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     


 

 

 

 

   Hipochondria – nieuzasadniony, przesadny lęk o swoje zdrowie, poczucie że jest się chorym pomimo diagnozy wykluczającej chorobę.

Niepokojące uczucia i lęk  pozostają poza kontrolą człowieka, który mimo zapewnień o dobrym stanie swojego zdrowia nie jest zdolny do zapanowania nad nimi. Hipochondryk nadmiernie wsłuchuje się w sygnały płynące ze swojego ciała, wyolbrzymiając często zupełnie nieistotne z medycznego punktu widzenia objawy.

np.  Ból głowy czy lekkie kłucie w jelitach staje się przyczyną długiej wędrówki po gabinetach lekarzy, z których każdy jednoznacznie stwierdza, że nie ma powodów do niepokoju.

Objawy hipochondrii:

-  nadmierne zaabsorbowanie stanem zdrowia własnego organizmu,

- ciągły lęk przed chorobą,

- przekonanie o byciu chorym mimo braku potwierdzenia podczas badań,

- zapewnienia lekarzy o dobrym zdrowiu i pozytywne wyniki badań nie uspokajają pacjenta, a mogą wręcz wywoływać obawę, że lekarz nie potrafi rozpoznać choroby.

Przyczyną hipochondrii może być duży stres.

Hipochondria internetowa

Pojawiła się wraz z rozwojem Internetu i cyber rzeczywistości. Polega ona na tym, że chory zamiast do lekarza pierwsze swe kroki kieruje do doktora Google i poszukując wyjaśnienia objawów zwrotnie coraz mocniej przekonuje się o swojej chorobie. Zamiast skonsultować się z lekarzem, przeżywa lęki i strach o swoje zdrowie, wynikający z błędnej autodiagnozy. Hipochondria internetowa znana jest też jako cyberchondria.

Troskliwa opieka lekarza i ukazanie wyników badań świadczących o dobrym stanie zdrowia to za mało dla osoby cierpiącej na hipochondrię.

Uwaga! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hipochondrii, siadaj i pisz do nas, szukaj pomocy u specjalisty. 

 

   Jeżeli masz z tym problemy to napisz do nas..

   Nasze doradcy pomogą Ci w znajdowaniu nalepsze sposoby radzenia sobie z nimi.

   Nic nie ryzykujesz!!!
 Użytkownik

 Hasło


 Zarejestruj się

                Data19/3/2018

 W tej komrce znajduje si obiekt FLASH