W tej komrce znajduje si obiekt FLASH     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     


 

 

 

Masturbacja

 

 

 

 

Masturbacja, które polega na dotykaniu narządów płciowych w celu wywołania przyjemności seksualnej to normalne zachowanie seksualne i jest to element procesu dojrzewania - więc to nie jest nic nadzwyczajnego lub nie normalnego lub też wstydliwego.

Masturbacja jest czynnością rozwojową i w dorastania nie świadczy o zaburzeniach. Dzięki niej można poznać własne ciało, jego reakcje seksualne i często rozładowuje napięcia. U nastolatków może być ona traktowana, jako formą treningu przed rozpoczęciem regularnego życia płciowego.

O masturbacji i wokół masturbacji istnieje wiele mitów. Większość z nich ma niewiele wspólnego z prawdą. Masturbacja na ogół nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji w przyszłości. Istnieją jednak wyjątki, gdy masturbacja zaczyna być problemem.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy jednak musi mieć potrzebę dotykania własnego ciała.

Problemy związane z masturbacją pojawiają się wtedy, gdy cel nie tylko jest związany z rozładowanie napięcie seksualne, ale związany z czymś innym, jak np. żeby zapomnieć o samotności, z nudów, lub żeby poradzić sobie ze złością i innymi przykrymi uczuciami.

W przypadku jeżeli masz z tym inne pytanie lub problem to napisz do nas.

 

 Użytkownik

 Hasło


 Zarejestruj się

                Data19/3/2018

 W tej komrce znajduje si obiekt FLASH