W tej komrce znajduje si obiekt FLASH



     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     


 

 

 

 

 

 

 

 O Naszym Portalu w mediach

- http://www.pomorska.pl, 15.09.2009

 Zamiast wizyty u psychologa

Ruszyła pierwsza bezpłatna psychologiczna poradnia internetowa dla młodzieży szkolnej w naszym regionie.

Wystarczy zalogować się na stronie - www.psycho-help.pl i wysłać maila, a w ciągu 48 godzin dostaje się wiadomość zwrotną od psychologa.

- Dorastanie to wyjątkowo burzliwy okres. Młodzi buntują się, zakochują, odkrywają swoją seksualność, często sięgają po rozmaite używki - tłumaczy prof. Bassam Aouil, pomysłodawca projektu i psycholog na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. - A my jesteśmy po to, żeby ich wspierać, doradzać, czasami coś zasugerować - dodaje.

Młodzi śmiało mogą pisać np. o problemach społeczno - rodzinnych, miłosno - seksualnych i szkolnych. - Jak na razie, tak jak się spodziewaliśmy, najwięcej mamy osób z problemami sercowymi. Sporo osób nie radzi sobie także z odnalezieniem się w nowym środowisku - mówi Bassam Aouil.

 

- http://www.medyczna.fr.pl, 18.09.2009

Poradnia psychologiczna on-line

Burza hormonów, zawieszenie między dzieciństwem i dorosłością, codzienne, szkolne problemy - wszystko to sprawia, że młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych często przeżywa poważne problemy natury psychologicznej. Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomiła z myślą o niej portal internetowy z pomocą psychologiczną on-line. Samorząd województwa wspiera przedsięwzięcie finansowo.

 

- http://info.wiadomosci.gazeta.pl, 18.09.2009

W internecie pogadasz o seksie i narkotykach

O seksie, miłości, narkotykach i przemocy nastolatek nie porozmawia z rodzicami - uważają bydgoscy psycholodzy i uruchamiają pierwszy w Polsce profesjonalny portal dla młodych z poradnictwem on-line.

Podstawą portalu psycho-help.pl jest to, że gimnazjalista czy licealista, który tam trafi, może czuć się całkiem anonimowo. Tak jak niegdyś działające telefony zaufania. Jeśli ma intymny problem: ze zdrowiem, z kumplami, miłością, narkotykami, przemocą i mnóstwem innych spraw, wystarczy, że się zaloguje i wyśle e-maila z opisem swojej rozterki. Nie musi podawać imienia ani nazwiska. W ciągu 48 godzin otrzyma odpowiedź od profesjonalnych, certyfikowanych psychologów: prof. Bassama Aouila, Justyny Berndt i Moniki Trzcińskiej z Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Pierwszy z nich jest w Polsce prekursorem poradnictwa on-line. Z jego poprzednich internetowych projektów skorzystało tysiące ludzi. - Wśród osób, którym w ten sposób pomogłem, znajdowało się najwięcej gimnazjalistów i licealistów - wyjaśnia prof. Aouil. - To trudny wiek. Moment, w którym wstyd podjąć intymne tematy z rodzicami. Do tego bardzo często właśnie w tym okresie życia rodzice nastolatków się rozwodzą. Młodzi czują się zupełnie osamotnieni. I popadają w uzależnienia, depresję czy inne kłopoty. Nasze badania właśnie tego dowodzą. Na ich podstawie stworzyliśmy portal. Powstał po to, by młodzi mieszkańcy regionu mogli się otworzyć bez żadnych obaw i uzyskać profesjonalną pomoc.

 

- http://www.medycznabydgoszcz.pl., 08.10.2009

Dbamy o zdrowie psychiczne

Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zachęcamy do korzystania z portalu pomocy psychologicznej on-line: www.psycho-help.pl prowadzonego przez Fundację dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

- Express Bydgoski,  http://bydgoszcz.naszemiasto.pl, 17 Listopada 2009

Psychologu! Na pomoc!

Pytają o wszystko: inicjację seksualną, trudne relacje z rodzicami i jak rozładować stres.

Atrakcyjna graficznie - w ciepłych kolorach i zabawnie animowana. Po to, by trafić do młodych odbiorców, którzy wstydzą się pytać w domu lub szkole o problemy, z którymi niełatwo sobie poradzić. Pozbawieni fachowego wsparcia bliskich czy pedagogów, zawieszeni między dzieciństwem a dorosłością, poddani hormonalnej burzy nastolatkowie mają wiele wątpliwości.

Stronę www.psycho-help.pl obejrzało już ponad 21 tysięcy ludzi. Internetowe porady dla młodzieży, udzielane on-line przez bydgoskich „lekarzy dusz”, robią furorę.

Stronę www.psycho-help.pl obejrzało już ponad 21 tysięcy ludzi.

 

- http://www.samorzad.pap.pl, 2009-10-20

Poradnia psychologiczna on-line

Trwają obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Zachęcamy do odwiedzania portalu internetowego z pomocą psychologiczną on-line. Na psycho-help.pl pomoc znajdzie każdy młody człowiek.


- http://bydgoszcz.gazeta.pl, 26.11.2009

Dobrych rad młodzi szukają w sieci

Młodzi ludzie jednak lubią słuchać rad, ale najchętniej robią to w internecie, bo to jest ich świat. - Nasz projekt dowiódł, że oni mają wielką potrzebę konsultowania swoich problemów z dorosłymi - podkreśla prof. Bassam Aouil, psycholog z UKW.

Psychologowie z bydgoskiego uniwersytetu trzy miesiące temu utworzyli stronę internetową Psycho-help.pl, za której pośrednictwem on-line udzielają porad młodzieży. Reklamujące ją plakaty pojawiły się w niektórych szkołach. Młodzi ludzie zareagowali od razu: 30 tys. z nich w ciągu trzech miesięcy skorzystało z materiałów udostępnionych na stronie, a kilkuset osobom psychologowie udzielili indywidualnych porad. Najczęściej gimnazjaliści i licealiści zgłaszali problemy sercowe, np. przeżywali załamanie z powodu zawodu miłosnego, a wstydzili się porozmawiać o tym z rodzicami. Gros nastolatków pytało też o sprawy związane z życiem seksualnym. Młodzi skarżyli się na brak zrozumienia ze strony rodziców, nie umieli sobie poradzić z ich rozwodem. - Wielu uczniów opisywało sytuacje, w których rodzice naruszają ich prywatność, zbyt ingerują w osobiste sprawy, siłowo narzucają swoje pomysły - wymienia prof. Aouil, pomysłodawca projektu, a zarazem jeden z trzech doradzających psychologów.

 

-http://www.mmbydgoszcz.pl03.12.2009

 

Młodzi chętnie korzystają z porad on-line

Masz problem? Wyślij maila do psychologa

Portal www.psycho-help.pl swoją działalność rozpoczął dokładnie trzy miesiące temu. Okazało się, że był to pomysł trafiony w samą dziesiątkę.

 

- http://info.wiadomosci.gazeta.pl, 15.10.2009

Wykończeni wyścigiem szczurów, rozdarci pierwszą miłością, nękani przez rówieśników. Młodzi nie muszą już dusić problemów w sobie ani przełamywać oporów przed wizytą u psychiatry. Mają poradnię on-line

Portal www.psycho-help.pl to dzieło bydgoskiej fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Społecznicy napisali projekt i stanęli do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski z myślą o organizacjach pozarządowych. Opłaciło się, bo na stworzenie witryny dostali 19,4 tys. zł. Do współpracy przy tworzeniu portalu zaprosili fachowców - psychologów z UKW. Wśród nich jest prof. Bassam Aouil, pionier cyberpomocy psychologicznej w Polsce, autor książek "Psychologia pomocy on-line, czyli internet w poradnictwie psychologicznym" oraz "Pomoc psychologiczna on-line. Teoretyczne podstawy i praktyczne wskazówki". Merytorycznego wsparcia inicjatywie udzieliło Polskie Towarzystwo Terapeutyczne.

 

 

- http://info.wiadomosci.gazeta.pl, 18.10.2009

Internetowe porady na problemy dorastania

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchomiła z myślą o takiej właśnie młodzieży portal internetowy, na którym mogą znaleźć pomoc psychologiczną on-line. Samorząd województwa wspiera przedsięwzięcie finansowo. Portal ma charakter edukacyjno-profilaktyczny i konsultacyjny. Stworzony został szczególnie z myślą o tych, którzy mają opory, by o swoich problemach porozmawiać ze specjalistą osobiście. Użytkownicy portalu mogą liczyć na porady w sprawach sercowych i seksualnych; rodzinno-społeczne; szkolno-wychowawcze; związanych z uzależnieniem od internetu, alkoholu i narkotyków; problemach dotyczącej przemocy (dla ofiar i sprawców). Porad on-line udzielają wykwalifikowani specjaliści - m.in. prof. Bassam Aouil, mgr Justyna Berndt i mgr Monika Trzcińska. Cała trójka posiada nie tylko dyplomy z dziedziny psychologii, ale także certyfikaty zezwalające na udzielanie pomocy psychologicznej drogą internetową. Na stronie znajdziemy także forum, za pośrednictwem którego można wymieniać się uwagami z innymi użytkownikami.

 

- http://www.pomorska.pl, 23.01.2010

 

Poradnia psychologiczna dla młodzieży może zostać zamknięta; nie ma pieniędzy !!

Poradnia www.psycho-help.pl ruszyła we wrześniu w Bydgoszczy, z inicjatywy prof. Bassama Aouila z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Po kilku miesiącach funkcjonowania jej istnienie jest zagrożone.
- Nie mamy pieniędzy - mówi profesor, nestor psychologicznego poradnictwa internetowego w Polsce.

Poradnia powstała dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, który był partnerem Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Marszałek dał na nią ponad 19 tys. zł. Starczyło na jej uruchomienie i poprowadzenie przez trzy miesiące. Problemy zaczęły się już w grudniu. Teraz poradnię wspiera fundacja i wolontariuszy. Bassam Aouil spodziewał się, że urząd nadal będzie ją finansował, ale chyba się przeliczył.
Nie jest łatwo zdobyć zaufanie młodzieży, a gdy się je zawiedzie, to później jeszcze trudniej je odzyskać - mówi prof. Bassam Aouil.

 

 

Redaktor portalu

prof. UKW. Bassam Aouil

 

               Skorzystaj z naszej wiedzy i naszych usług.. Nic nie ryzykujesz!!!

 

 

   

 

                    

 

 

 

 

 

 


 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 Użytkownik

 Hasło


 Zarejestruj się

                Data19/3/2018

 



W tej komrce znajduje si obiekt FLASH