Kategorie
Życie

5 sposobów na udaną randkę

Randka to dla każdego z nas wyjątkowa chwila. Nie zależnie od tego, czy spotykamy się z kimś po raz pierwszy, czy jest to nasza kolejna randka z tą samą osobą od kilku miesięcy, czy nawet lat, za każdy razem zależy nam, by ten czas był udany. Idealna randka u każdego może mieć inne znaczenie. Nie podamy więc pomysłów na to, co robić na randce, ale jak się do niej przygotować i co robić, by była ona udana.

Przygotuj siebie

To ty jesteś w tym dniu najważniejsza. Przygotuj się do randki, ponieważ to da ci pewność siebie o jakiej marzysz. Ważne jest to, jaki makijaż sobie robisz, jaką bieliznę założysz i co nałożysz na siebie. Nawet to, czy pomalujesz paznokcie u stóp może mieć w tym dniu znaczenie. Staraj się więc zrobić wszystko, by wyglądać idealnie. Zacznij od kąpieli, następnie depilacji. Jeśli będziesz miała pewność, że twoje ciało jest gładkie, tam, gdzie być powinno nie będziesz się stresować, że osoba, z którą się umówiłaś zobaczy na przykład twoje nieogolone łydki, kiedy sukienka podsunie się za wysoko. Po kąpieli zadbaj o swoją twarz i skórę na całym ciele. Do ciała możesz użyć pachnącego balsamu, a na twarz nałóż maseczkę, która poprawi jej wygląd i nada jej gładkości i młodszego wyglądu. Pamiętaj również o włosach, tym razem nie zostawiaj ich samych sobie, najlepiej, jeśli poczekasz aż przeschną nieco same, a potem wysuszysz je suszarką (zimnym podmuchem). Włosy, które suszymy suszarką lepiej się układają, więc z łatwością ułożysz je we fryzurę, jaką chcesz bez stresu, że coś ci się nie uda. Na koniec makijaż i manicure. Dbaj o każdy szczegół i koniecznie sprawdź, przed wyjściem, czy szminka nie zostawia ci śladów na zębach.

Zrelaksuj się

Dla każdego randka nie jest tylko magicznym i wyjątkowym spotkaniem z inną osobą, ale również jest bardzo stresująca. Przed nią zaczynasz się zastanawiać, co powiedzieć, jak to będzie wyglądało, czy się sobie spodobacie i co będziecie robić? Jest wiele pytań i brak odpowiedzi, a przez to stresujesz się jeszcze bardziej. Nie da się tego zmienić, ale możesz nieco zwalczyć stres i spędzić kilka godzin przed randką na relaksowaniu się. Dobrym pomysłem jest zrobienie sobie dłuższej kąpieli w olejkach. Wiele z nich ma działanie odprężające i relaksujące. Na przykład olejek lawendowy ma zbawienny wpływ na mięśnie, ponieważ sprawia on, że mięśnie się rozluźniają, a niezwykły zapach sprawia, że stajemy się spokojniejsi. Tak więc możesz dać sobie parę chwil na odpoczynek.

Jeśli lubisz czytać książki, to również możesz przeczytać kilka rozdziałów swojej ulubionej powieści. To także będzie dla ciebie relaksujące, a dodatkowo pozwoli ci się oderwać od szalonych myśli na temat randki. Rób to co sprawia ci przyjemność i dzięki czemu możesz odpocząć i zmniejszyć stres. Dzięki temu przed randką nie będziesz strzępkiem nerwów, a pojawisz się spokojna i pewna siebie, a to dobry początek. Wystarczy kilka minut, by dobrze rozpocząć wieczór.

Nastaw się pozytywnie

Na randkę najlepiej udać się z pozytywnym nastawieniem. Niestety ludzie nie przepadają za smutasami i osobami, które cały czas narzekają. Lepiej, więc jeśli ograniczysz w sobie takie zachowanie, ponieważ może ono sprawić, że randka zakończy się katastrofą. Jeśli w dniu randki spotkało cię coś złego, to powiedź o tym komuś, wygadaj się przed spotkaniem, a dzięki temu będziesz miała mniejszą ochotę opowiedzieć o nieszczęśliwym zdarzeniu swojej randce. Zatrzymaj to dla siebie, a zamiast tego opowiadaj o czymś przyjemnym i wesołym. To właśnie tacy ludzie przyciągają do siebie innych.

Przed randką warto myśleć o tym, że wszystko się uda. To lepsze niż czarne myśli, że coś pójdzie nie tak, zrobisz złe wrażenie i ośmieszysz się.  Takie myśli sprawią, że będziesz czuć się niepewna siebie, a także zaczniesz się obawiać tego wieczoru. A przecież nie o to chodzi. To ma być miłe spotkanie, w towarzystwie drugiej osoby.

Przypomnij sobie ciekawe tematy

Wiele osób przed randką zaczyna się zastanawiać o czym można rozmawiać na takich spotkaniach. Każdy stresuje się, że rozmowa będzie niezręczna i nie będzie się kleić. Dla spokoju ducha możesz w głowie przygotować sobie listę tematów do rozmów. Jest ich wiele, więc na pewno sobie poradzisz z tym zadaniem. Nie idź jednak sztywnym schematem tych pytań. Jeśli rozmowa zacznie krążyć wokół jednego tematu, to pozwól na to. Dobrze jest działać nieco spontanicznie, ponieważ jeśli będziesz liczyć na to, że rozmowa potoczy się tak jak to sobie wyobraziłaś i zaplanowałaś, a będzie inaczej, to zaczniesz się niepotrzebne stresować.

Przygotuj mieszkanie

Nie wszystkie randki kończą się w restauracji. Bywa tak, że z takiego miejsca wybieracie się do domu. Macie dom twój lub twojej randki. Nie wiesz na kogo wypadnie, więc lepiej na wszelki wypadek uporządkuj mieszkanie, by niepotrzebnie się nie stresować, że twój potencjalny partner zobaczy porozrzucane majtki po łazience, a w zlewie brudne od tygodnia kubki po kawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *