Kategorie
Zdrowie

Detoks: jak oczyścić i odkwasić organizm? 3 najlepsze metody!

Niezdrowy tryb życia niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Szczególnie negatywny wpływ na kondycję naszego organizmu ma odżywianie. Niewłaściwe może doprowadzać do zanieczyszczenia i zakwaszenia organizmu.

Niezbędny detoks, czyli jak oczyścić i odkwasić organizm?

Serwowana żywność jest coraz bardziej niezdrowa. Takie produkty jak słodycze, czerwone mięso, gazowane napoje, modyfikowana żywność i produkty mączne to źródło wielu toksyn. Bardzo często przyczyniają się do zakwaszanie organizmu.

Idealnym pH jest te, które mieści się w widełkach 7,35-7,45. Każde inne, może doprowadzić do konsekwencji zdrowotnych. Początkowo, jednostka boryka się z problemami trawiennymi, z czasem jednak objawy mogą przyjmować znacznie bardziej poważny charakter.

3 metody na odkwaszenie organizmu

 • Dieta zasadowa
  Jadłospis o charakterze zasadotwórczym, to nic innego jak kompozycja posiłków owocowo-warzywnych. Oparty jest w głównej mierze na takich produktach jak: dynie, bakłażany, ananasy, kiwi czy arbuzy. Ponadto, ważnym składnikiem diety tego typu są naturalne, świeżo wyciskane soki owocowe – oczywiście pozbawione cukrów i innych słodzików.
 • Dietę zasadową zaleca się stosować maksymalnie do kilku tygodni, gdyż jadłospis tego typu nie jest najzdrowszy (dieta jest niepełnowartościowa).
 • Suplementy diet
  Skutecznym rozwiązaniem na zakwaszenie organizmu okazują się również suplementy diet. Mowa przede wszystkim o preparatach bazujących na takich składnikach jak spirulina czy chlorella.
 • Jednym z efektywniejszych środków tego typu bez wątpienia jest Spirulin Plus (zawiera oba powyższe składniki). Działa szybko i pozwala osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w komfortowy sposób (wygodne kapsułki).
 • Domowe receptury
  Sposobem na uwikłanie się z zakwaszonym organizmem jest również zastosowanie produktów spożywczych. Mowa o: sodzie oczyszczonej oraz occie jabłkowym. To produkty o sprawdzonej, bardzo wysokiej skuteczności.
 • Powyższe substancje należy rozpuszczać w wodzie i stosować 1-2 razy na dzień przez około 1-2 tygodnie. Rozwiązanie gwarantuje poprawę, ale jest mało komfortowe. Wszak, zarówno ocet jabłkowy, jak i soda oczyszczona to produkty niesmaczne. Ich przełknięcie może być bardzo trudne.

Przepisy na odkwaszanie organizmu

Organizm można odkwaszać różnymi metodami. Najbardziej efektywne sposoby to te, które oparte są na naturalnych składnikach i substancjach (nie powodują skutków ubocznych). Poniżej przedstawiamy pięć tych, które w naszej opinii są zdecydowanie najbardziej efektywne.

 1. Soda oczyszczona (1/4 łyżeczki) z wodą (250ml) i sokiem z limonki (1szt)
 2. Soda oczyszczona (1/4 łyżeczki) z wodą (250 ml) i octem jabłkowym (2 łyżki)
 3. Zielona herbata (napar z trzech łyżek suszu ziołowego)
 4. Czystek (napar z dwóch łyżek suszu ziołowego)
 5. Napar miętowo-pokrzywowy

Powyższe metody można oczywiście łączyć, co pozwala osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że tylko regularna realizacja powyższego detoksu będzie dostatecznie efektywna.

Która metoda jest najlepsza?

Alternatywnym rozwiązaniem, które pozwala na skuteczne odkwaszenie organizmu jest stosowanie suplementów diet takich jak Spirulin Plus. To metoda, która cechuje się bardzo wysoką skutecznością, gdyż prócz eliminacji kwasów pozwala uregulować pH do 7,35-7,45 (optymalne pH). Może być z powodzeniem wykorzystywane jako forma leczenia (odkwaszanie organizmu), jak i profilaktyki (stabilizacja pH).

Zapobiegaj!
Pamiętaj – łatwiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego też, staraj się, aby Twoja dieta była zbilansowana, a pory posiłków stałe. Zadbaj również o aktywność fizyczną i rezygnację z używek – tj. papierosów, alkoholu i innych szkodliwych substancji dla Twojego organizmu.

Podsumowanie

Nieregularne odżywianie i niezbilansowana dieta – to dwie główne przyczyny zakwaszenia organizmu. Dolegliwość ta dotykać może blisko nawet 30% Polaków. Jak sobie z nią radzić? Co zrobić, aby odkwasić organizm i uzyskać równowagę kwasowo-zasadową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *