Kategorie
Potencja

Dlaczego mężczyźni mają problem z potencją?

Nie istnieje jedna przyczyna zaburzeń erekcji. Mogą się one więc wiązać z wieloma okolicznościami. U niektórych mężczyzn problem z osiągnięciem wzwodu może pojawić się przez przemęczenie lub przepracowanie. Jedną z przyczyn jest stres związany na przykład z konfliktem z partnerką, czy problemami w pracy. Jednak nie należy ignorować zaburzeń erekcji, ponieważ przyczyny tego problemu mogą być również związane ze zdrowiem. Tak więc jeśli niepowodzenia podczas zbliżeń zaczną pojawiać się coraz częściej, to konieczne będzie wybranie się do lekarza.

Kiedy pojawiają się zaburzenia erekcji?

Problemy z potencją dotyczą nawet 2,5 miliona mężczyzn w Polsce. Przez stres, przemęczenie, problemy w pracy i w życiu osobistym, a także choroby cywilizacyjne i nieprawidłowy tryb życia pojawić się one mogą nawet u mężczyzn przed czterdziestym rokiem życia. Kiedy zaburzenia erekcji pojawiają się u starszych panów, to najczęściej mają one związek z chorobami ogólnoustrojowymi. Jednak nie oznacza to, że pojawiające się zaburzenia to koniec, wyrok, z którym nic nie można zrobić. Okazuje się, że na ten temat można zrobić naprawdę wiele, ale należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który powinien pomóc nam zdiagnozować przyczynę problemy, a także dobrać odpowiednią i skuteczną terapię.

Niestety okazuje się, że jedynie pięć procent z panów, którzy mają problem z erekcją przyznają się do tego i poddają się leczeniu. Jednak jeśli mężczyzna nie zacznie walczyć z problemem, to dojść może do wielu nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak:

  • Unikanie zbliżeń z kobietami
  • Niska samoocena
  • Brak ochoty na seks
  • Zaburzenia psychiczne

Kiedy mężczyzna ignoruje problem, to pogarsza się jego życie, zdrowie i samopoczucie. Niestety więc lepiej szukać pomocy, walczyć ze wstydem i poradzić sobie z potencją, ponieważ walka ta dać może wiele satysfakcji, a do tego poprawi sprawność seksualną.

Warto również wiedzieć, jak działa organizm mężczyzny i kiedy dochodzi do erekcji, a kiedy jest ona niemożliwa do osiągnięcia. Mechanizm erekcji jest reakcją fizjologiczną, która polega na połączeniu się tlenku azotu z reakcjami biochemicznymi w organizmie. To doprowadza do efektu rozkurczania się mięśni gładkich penisa, a także do wypełnienia krwią jamistych ciał, które są obecne w naczyniach krwionośnych. Jeśli erekcja się utrzymuje, to znaczy, że zablokowane zostały żyły, które umiejscowione są pod osłoną członka. Jednak reakcje biochemiczne to nie wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia wzwodu. Potrzebny jest również impuls, którym jest pobudzenie erotyczne.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Przyczyn problemów z potencją jest wiele. U młodych mężczyzn zaburzenia erekcji mają zazwyczaj związek z psychiką. To ona u nich sprawia, że mają trudności z osiągnięciem wzwodu. U mężczyzn starszych okazuje się natomiast, że najczęściej przyczyną problemów z potencją, są kłopoty związane z fizjologią. Czas jednak określić, jakie są najpopularniejsze przyczyny zaburzeń z erekcją.

Nieprawidłowa dieta i niska aktywność fizyczna

Jedzenie tłustych i kalorycznych potraw sprawia, że w organizmie zwiększa się poziom złego cholesterolu. To negatywnie wpływa na pracę układu krążenia, a więc może przyczyniać się do zaburzeń erekcji. Jeśli więc chcesz zadbać o swoje życie seksualne, to konieczne jest poprawienie pracy układu krążenia. Do tego potrzebna jest zdrowia dieta, ograniczenie jedzenia tłustych potraw, a także spożywanie większej ilości owoców i warzyw. Lepiej również zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu. Ruch także jest niezbędny, ponieważ reguluje on i przyśpiesza pracę organizmu.

Papierosy

Mężczyźni, którzy palą papierosy powinni wiedzieć, że już palenie jednej paczki papierosów dziennie zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji aż o siedemdziesiąt pięć procent. W papierosach znajdują się toksyczne związki, które przyczyniają się do pogorszenia pracy układu rozrodczego. Mogą one zmniejszyć ilość plemników, a także zmniejszyć objętość naczyń. Tak więc lepiej rzucić palenie i mieć satysfakcję z życia seksualnego niż z własnej woli szkodzić własnemu zdrowiu.

Zmęczenie i stres

W obecnych czasach wiele osób jest przemęczonych. Kilkugodzinny tryb pracy, długotrwałe skupianie się i koncentrowanie na jednym zadaniu, a także brak czasu na życie osobiste, to wszystko sprawia, że niemal cały czas jesteśmy przemęczeni. A kiedy organizm jest zmęczony, to zmniejsza się jego odporność na stres. A oba te czynniki sprawiają, że zwiększa się prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z potencją. Dodatkowo praca i stres sprawiają, że nie mamy ochoty lub czasu na to, by spotkać się z partnerką i zbliżyć się z nią. Pojawia się więc przemęczenie fizyczne, a także psychiczne, które doprowadza do zaburzeń erekcji. Jeśli uważasz, że masz stresujący tryb życia, to jak najszybciej to zmień, zanim doprowadzi to do nieprzyjemnych konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *