Kategorie
Erekcja

Dlaczego pojawiają się problemy z erekcją?

Problemy z erekcją u mężczyzn w pewnym wieku to częste zjawisko. Bardzo często zmiany w sprawności seksualnej u Panów mają związek ze starzeniem, a także ze zmniejszającym się wraz z wiekiem poziomem testosteronu. Problemy z potencją to przypadłość, która dotyka nie tylko mężczyzn powyżej trzydziestego roku życia, ale również i młodszych panów. Przyczyn tego jest naprawdę wiele, a w leczeniu i zwalczaniu zaburzeń erekcji liczy się przede wszystkim dobra diagnostyka problemu. Dzięki temu specjalista, który nam pomaga wie dokładnie, jakie działania mogą pomóc, a co nie będzie skuteczne. Jakie są więc przyczyny problemów z erekcją?

Problemy z erekcją – jakie są przyczyny?

Potencja i zdolności seksualne to zdolności człowieka, w tym przypadku mężczyzny do rozpoczęcia, utrzymania i zakończenia stosunku płciowego. Jeśli pojawia się problem z potencją, to dojść może do zaburzenia umiejętności dojścia do podniecenia seksualnego, a to sprawi, że nie możliwe będzie osiągnięcie erekcji, stosunek nie będzie utrzymany do końca, a to oznacza, że mężczyzna nie ma możliwości osiągnięcia orgazmu.

Niestety problemy z erekcją pojawiają się u mężczyzn w każdym wieku. Jednak to właśnie w wieku powyżej trzydziestego piątego roku życia problemy z erekcją pojawiają się najczęściej. Warto zaznaczyć, że zaburzenia potencji i erekcji mogą mieć różne podłoże i sprawiają one, że mężczyzna nie czuje się komfortowo sam ze sobą i odczuwa dyskomfort emocjonalny. Pojawić się on może u mężczyzn i jego partnerki.

Problemy z potencją zazwyczaj pojawiają się właśnie w tym okresie życia, ponieważ wraz z wiekiem dochodzi do starzenia się organizmu. Zmiany te dotyczą również układu płciowo-moczowego. U mężczyzn to zjawisko nazywane jest andropauzą, a u kobiet menopauzą. W odróżnieniu od kobiet, u mężczyzn w tym czasie nie dochodzi do całkowitej utraty zdolności do reprodukcji. U specjalistów rzadko kiedy używa się terminu andropauza. Zamiast tego używają oni skrótu PADAM- czyli zespół niedoboru androgenów u mężczyzn.

Niski poziom testosteronu wraz z wiekiem

W organizmie mężczyzny wraz z wiekiem dochodzi do zmian w układzie rozrodczym. Jądra tracą na wydajności i nie są one w stanie wyprodukować tak wysokiego stężenia testosteronu, jak jest to możliwe u młodego mężczyzny. Testosteron jest hormonem, który produkowany jest przez komórki LEYDIHA. Odpowiadają one a prawidłową pracę organizmu mężczyzny, a mianowicie za produkcję plemników oraz utrzymanie erekcji. Testosteron odpowiada za prawidłowy rozwój mięśni, libido, a także za zdolność do utrzymania erekcji. Ważny jest również pokrewny hormon, czyli DHEA. Jest to hormon steroidowy, który produkowany jest w organizmie przez nadnercza. Jego najwyższe stężenie w organizmie mężczyzny obecne jest w wieku wczesno dorosłym. Poziom DHEA zaczyna spadać od 30 roku życia. I to właśnie przez to u panów wraz z wiekiem zaczynają pojawiać się różnego rodzaju problemy zdrowotne.

Niestety spadek hormonów w organizmie człowieka wraz z wiekiem jest nieuchronny. To naturalny proces fizjologiczny, który spowodowany jest starzeniem się organizmu. Jeśli dochodzi do obniżenia się poziomu tych ważnych hormonów pojawić się może problem ze sprawnością fizyczną, seksualną, a także psychiczną. U mężczyzn zaczynają się więc pojawiać problemy z erekcją, zmniejszoną sprawnością seksualną, a także niskim libido. Warto zwrócić uwagę, że organizm człowieka starzeje się w różnym stopniu u różnych osób. Tak więc jeśli dbasz o siebie, prowadzisz prawidłową i dobrze zbilansowaną dietę, jesteś aktywny fizycznie, nie ulegasz nałogom, to twój organizm na dłużej zostanie młody.

Andropauza

Nie tylko spadek poziomu hormonów płciowych ma wpływ na potencję. Możliwość do osiągnięcia erekcji i orgazmu zależy od tego, czy zaburzenia pojawiają się wraz z objawami andropauzy. Starzenie się organizmu to przyczyna problemów płciowych. Jednak oprócz zaburzeń erekcji możesz u siebie zauważyć, takie objawy jak:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Zmęczenie
  • Ogóle osłabienie organizmu
  • Zaburzenia snu
  • Obniżony nastrój
  • Nadmierna potliwość
  • Rozrost tkanki tłuszczowej
  • Kłopoty z pamięcią i koncentracją
  • Spadek masy mięśniowej

Stres

Nie tylko u osób starszych pojawiają się problemy z erekcją. Z wielu przyczyn to zaburzenie może pojawić się u mężczyzn młodszych. Jedną z przyczyn jest stres. Na początku rozwoju seksualnego mężczyzna może odczuwać stres i presję ze strony otoczenia. Obecnie młodzież opacznie patrzy na zbliżenia seksualne, ponieważ wszystko jest opierane na filmach w telewizji i erotycznych. Chłopcy mogą porównywać siebie do aktorów biorących udział w takich produkcjach, przez co czuć będą się niepewnie przy zbliżeniu z kobietą. Stres, że się nie spodobają, że nie spełnią oczekiwań, że kobieta nie będzie zadowolona ze stosunku lub – co gorsza – zacznie negatywnie oceniać partnera, sprawia, że mężczyzna się stresuje i nie jest w stanie się podniecić, a to uniemożliwia osiągnięcie erekcji i sprawia, że udany stosunek nie jest możliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *