Kategorie
Życie

Laserowe wybielanie zębów – czy warto tak wybielić zęby?

Masz niezbyt atrakcyjny uśmiech? Chcesz poprawić koloryt swoich zębów, ale nie wiesz, która metoda będzie najskuteczniejsza? Dowiedz się jak wybielić zęby przy pomocy ekstremalnie skutecznej laserowej formuły.

Laserowe wybielanie zębów – co to takiego?

Wybielanie zębów przy wykorzystaniu specjalistycznego lasera, to rozwiązanie, którego skuteczność oscyluje w granicach poprawy o nawet 10-12 odcieni. Takiego wyniku nie osiągnie się w żaden inny sposób.

Wybielanie laserowe polega na naświetlaniu zęba (specjalnym światłem), który pokryty jest żelem z substancją aktywną (nadtlenkiem). Obecna aparatura pozwala zrealizować zabieg w ciągu kilkudziesięciu minut (wszystkie zęby).

Laserowe wybielanie – jak przygotować się do zabiegu

Przede wszystkim, zabieg wybielania przeprowadzany jest na zdrowych zębach. Zbyt duże ubytki, brak wypełnienia może powodować, że zabieg nie będzie mógł zostać przeprowadzony.

Przed zabiegiem zaleca się również realizację piaskowania lub mechanicznego usuwania osadu z zębów. Dzięki tym zabiegom efekt finalny będzie jeszcze bardziej imponujący.

Laserowe wybielanie – jak traktować zęby po zabiegu

Przede wszystkim, bezpośrednio po zabiegu (do kilku godzin) należy unikać przyjmowania jakichkolwiek pokarmów. Dozwolona jest tylko i wyłącznie woda mineralna (wolna od soków i innych dodatków).

Przez pierwsze kilka-kilkanaście dni należy unikać produktów zawierających naturalne barwniki. Nie można również pić kawy, herbaty oraz kolorowych napojów.

Wybielanie laserem – ile kosztuje zabieg?

Koszt zabiegu laserowego wybielania zębów przy wykorzystaniu najnowszej aparatury oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Efekty utrzymują się kilka-kilkanaście miesięcy (w zależności od zastosowanej profilaktyki).

Laserowe wybielanie zębów to metoda, która cały czas jest przedmiotem badań. Technologia cały czas dostarcza coraz to skuteczniejsze rozwiązania, które pozwalają uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty. Obecnie można liczyć na poprawę koloru o nawet 12 odcieni. Żadna inna metoda nie pozwala na osiągnięcie takich rezultatów.

Alteranatywy dla laserowego wybielania zębów:

Metod pozwalających wybielić zęby jest mnóstwo. Niewiele jednak z nich gwarantuje skuteczność na takim poziomie, jakiego byśmy oczekiwali. Jedno jest pewna – żaden z „domowych” sposóbów na białe zęby nie gwarantuje takich efektów, jakie osiągniemy korzystając z profesjonalnych zabiegów wybielających.

Najbardziej popularne i jednocześnie najskuteczniejsze formy wybielania zębów w domowych warunkach to: soda oczyszczona, pasty wybielające oraz sok z cytryny. Poniżej przedstawiamy pokrótce każdą z metod.

Soda oczyszczona

Ten środek spożywczy znajduje zastosowanie w pielęgnacji zębów od wielu lat. Soda działa błyskawicznie i już po jednym „zabiegu” można zobaczyć poprawę.

Wspomniany „zabieg” to nic innego jak szczotkowanie zębów tym preparatem. Prawda, że banalne? Należy pamiętać, by nie realizować go zbyt często gdyż może uszkodzić szkliwo.

Sok z cytryny

Sok z cytryny jest składnikiem wielu kosmetyków, w tym także past do zębów. Właściwości tego cytrusa pozwalają poprawić koloryt zębów nawet o kilka tonacji. Regularne zastosowanie tej formy wybielania to niemal gwarancja efektów.

Zabieg wybielania przy wykorzystaniu soku z cytryny może przybierać różne formy. Realizować można płukanki (woda + sok z cytryny), popijać sok z cytryny, szczotkować sokiem z cytryny czy nawet po prostu zjadać tego cytrusa (wolno przeżuwając).

Pasty wybielające

Przez pasty wybielające rozumiemy specjalistyczne środki dostępne tylko w aptekach. Te dostępne w drogeriach nie mają tak silnego działania, gdyż ich skład jest mocno ograniczony.

Przed wyborem konkretnego preparatu zaleca się zapoznanie z opiniami. W Internecie, na forach i blogach znaleźć można mnóstwo recenzji, które stanowią najlepszy wyznacznik skuteczności danego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *