Kategorie
Potencja

Męska potencja – wstydliwy problem, który da się rozwiązać

Badania wykazują, że już raz na pięć zbliżeń pojawić się może problem z erekcją. Niestety ten problem pojawia się chociaż raz w życiu każdego mężczyzn i może on dotyczyć zarówno starszych panów, jak i nastolatków, którzy dopiero zaznajamiają się z życiem seksualnym. Jest to bardzo wstydliwy problem, do którego panowie nie często się przyznają. A jest to błąd, ponieważ przy problemach z potencją konieczna jest dobra diagnoza, a także dobór sposobu leczenia, by problem zniknął jak najszybciej.

Problemy z erekcją – jakie są przyczyny

Jest wiele przyczyn zaburzeń erekcji. Niestety wielu panów, jest na tyle wstydliwych, że nie przyznaje się do swojego problemu, przez co nie łatwo jest zdiagnozować przyczynę, która prowadzi do nieprawidłowości. Jednak uważa się, że przyczyny mogą być dwie. Pierwsza to zaburzenia emocjonalne, które najczęściej dotyczą nastolatków i panów, którzy starają się o potomstwo. W przypadku tej pierwszej grupy pojawia się strach, że nie uda się zadowolić partnerki, a do tego obawa przed wyśmianiem. W pierwszych latach życia seksualnego chłopcy nie są doświadczeni przez co ich obawy się zwiększają, a stres sprawia, że mimo podniecenia nie są oni w stanie osiągnąć wzwodu.

Kolejna grupa dotyczy mężczyzn starszych, którzy starają się o potomstwo. Ten problem pojawia się bardzo często w tym okresie życia związków. Przychodzi taki czas, kiedy para zaczyna myśleć o powiększeniu rodziny, a kiedy starania zaczynają się wydłużać, dla mężczyzny staje się to na tyle stresujące, że również podczas stosunku mimo tego, że czuje on podniecenie nie jest w stanie osiągnąć wzwodu.
Jest również wiele powodów, przez które mężczyzna podczas stosunku zaczyna się stresować i to właśnie uniemożliwia  mu podniecenie się, osiągnięcie erekcji i doprowadzenie zbliżenia do końca. To właśnie są przyczyny psychologiczne, które mają negatywni wpływ na życie i  sprawność seksualną.

Kolejną przyczyną są zanurzenia zdrowotne. W niemal każdym wieku może pojawić się problem zdrowotny, który może przyczynić się do zaburzeń erekcji. Najczęściej jest to problem związany z pracą układu krążenia i to uniemożliwi osiągnięcie wzwodu. Przyczyną zaburzeń może być nawet przeziębienie, kiedy mężczyzna po prostu nie ma energii, a jego organizm jest przemęczony. Mimo wszystko do zbliżenia seksualnego potrzeba nie tylko podniecenia, ale również siły i energii. Czynnikami, które negatywnie wpływają na sprawność seksualną mężczyzn jest również zapalenie pęcherza moczowego, czy infekcje intymne.

Mężczyźni bardzo często mają problem z erekcją w okresie andropauzy, czyli odpowiednika kobiecej menopauzy. W tym czasie w organizmie dojść może do obniżenia się poziomu testosteronu, a podwyższenia stężenia prolaktyny we krwi. Takie zmiany hormonalne również sprawiają, że mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć erekcji, zadowolić swojej partnerki i nie może osiągnąć orgazmu. Te zaburzenia jednak pojawiają się u określonej grupy mężczyzn i dotyczą panów od 40 roku życia.

Problemy z erekcją to nie powód do wstydu

Kiedy po raz pierwszy u mężczyzn pojawi się problem z erekcją, to na początku panowie zaczynają się dziwić, potem stresować, a na sam koniec pojawia się gniew i wstyd. Dla wielu mężczyzn ten temat zakończył się, zanim się jeszcze zaczął nie mają oni zamiaru z nikim o tym rozmawiać, a tym bardziej robić czegoś w ty kierunku.

Trzeba jednak wiedzieć, że zaburzenia erekcji dotyczą niemal każdego mężczyzny na całym świecie. Tak więc już dawno ten temat powinien przestać byś tematem tabu. Nie trzeba się tego wstydzić, ponieważ przyczyn tych zaburzeń jest naprawdę wiele, a większość z nich nie zależy od samego mężczyzny. Najważniejsze jest to, że da się coś z tym zrobić. Więc jeśli ten problem pojawi się u ciebie, to nie ma co chować głowy w piasek, ponieważ to, że ty ignorujesz ten problem, nie oznacza, że on nie istnieje. Istnieje i może zniszczyć twój związek. Tak więc lepiej zacząć coś robić w tym kierunku niż udawać, że nic się nie dzieje.

Jak walczyć z zaburzeniami erekcji?

Problemy z potencją to nie koniec świata. Można je wyleczyć i jest na to wiele sposobów. Możesz udać się do specjalisty po poradę, a on, jeśli to będzie konieczne zapisze ci preparaty, które powinieneś spożywać. Możesz również zacząć leczenie na własną rękę. Z zaburzeniami erekcji mogą pomóc ci tabletki ziołowe, które w składzie mają żeń-szeń, miłorząb japoński, czy pestki dyni. To naturalne preparaty, które stosowane są przy problemach z potencją już od wieków. Jeśli to nie zadziała możesz zgłosić się do psychologa. Może problem nie leży w twoim ciele, ale w twoim umyśle i tam należy działać. Szczera rozmowa na pewno powinna ci pomóc, a dodatkowo dowiesz się, jak dalej masz leczyć zaburzenia erekcji. Ważne jest również byś szczerze rozmawiał o tym ze swoją partnerką. Z pewnością dla niej to również nie jest komfortowa sytuacja, a chce ona ci pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *