Kategorie
Zdrowie

Pielęgnacja włosów zniszczonych. Jak odbudować włosy zniszczone?

Włosy zniszczone mają to do siebie, że ich pielęgnacja jest nieco bardziej absorbująca. To zrozumiałe, wszakże „leczenie” zawsze jest bardziej wymagające od „profilaktyki”. Jak poradzić sobie z włosami zniszczonymi? Co zrobić, by je odbudować?

Dlaczego Twoje włosy są zniszczone?

Odbudowę włosów zniszczonych należy rozpocząć o zlokalizowania przyczyny takiej, a nie innej kondycji włosów. Wszak, niezwykle istotnym jest to, by od razu ją wyeliminować, co zapobiegnie dalszej degradacji włosa.

Czynników kształtujących zniszczenia włosów jest naprawdę wiele. Począwszy od niewłaściwej pielęgnacji, poprzez nieodpowiednie odżywianie, a skończywszy na stosowaniu stylizatorów cieplnych i chemicznych. W każdym z przypadków – to my sami doprowadzamy do takiego stanu. Wyjątkową sytuacją jest tylko ta, w której włosy zniszczone są na skutek choroby/zażywanych leków.

Eliminacja przyczyn
Pierwszym krokiem w walce o zdrowe włosy jest wyeliminowanie przyczyn. Musisz przede wszystkim zadbać o to, aby:

  • Twoja dieta była pełnowartościowa, zdrowa i zbilansowana
  • Pielęgnacja włosów zachodziła przy wykorzystaniu dedykowanych kosmetyków
  • Stylizacja była jak najbardziej naturalna

Regeneracja włosów zniszczonych

Procesy regeneracyjne to przede wszystkich: odżywianie włosów, maskowanie włosów, stosowanie płukanek oraz olejowanie. Niezwykle ważnym jest również to, aby stosować właściwą suplementację.

Warto mieć na uwadze, że procesy regeneracyjne nie następują natychmiastowo. Niekiedy konieczna jest nawet kilkunastotygodniowa terapia odbudowująca. Oczywiście, czas regeneracji w głównej mierze zależny jest od poziomu zniszczeń.

Pamiętaj, włosy zdegradowane poza wymagającymi zabiegami pielęgnacyjnymi, muszą być poddawane również naturalnym procesom regeneracyjnym. Co to oznacza? Zastosowanie znajdą tutaj domowe receptury – maseczki z jajek, miodu czy płukanki ziołowe (z szałwii, pokrzywy itp.).

Włosy stanowią bardzo ważny element urody każdej kobiety. Panie spędzają mnóstwo czasu nad ich pielęgnacją i stylizacją. Nic dziwnego, mają one bowiem ogromny wpływ na atrakcyjność. A dla Pań – jest ona niezwykle ważna.

Doskonały wpływ na regeneracje włosów może mieć również olejowanie:

  • oliwą z oliwek (więcej tutaj)
  • olejem rzepakowym (więcej tutaj)

Tabletki na włosy – czy warto?

Branża kosmetyczna oraz farmaceutyczna rozwinęła się już na skalę ogólnoświatową. Nie ma już żadnych tajemnic przed specjalistami, którzy tworzą kosmetyki oraz preparaty wspomagające pracę naszego organizmu. W dzisiejszych czasach możemy kupić tabletki na odchudzanie, na porost włosów a nawet na potencję. Firmy prześcigają się w tworzeniu formuł, które powstają na bazie naturalnych ekstraktów z roślin. Wszelkiego rodzaju suplementy są doskonałym dodatkiem dla naszej diety. Wzbogacone są witaminami oraz minerałami. Na rynku polskim mamy szeroki wybór tabletek zgodnie z konkretnym przeznaczeniem. Zatem, kiedy na przykład mamy problem z łysieniem to możemy kupić tabletki na włosy.

Wypadanie włosów – przyczyny, leczenie

Wypadanie włosów to problem powszechny. Prawie 100% ludzi cierpi na wypadanie włosów mimo, że nie są tego do końca świadomi. Łysienie wiąże się z wieloma czynnikami. Są takie, których nie da się przewidzieć czy raczej przeskoczyć jak na przykład warunki atmosferyczne czy geny. Są jednak takie czynniki, które człowiek może kontrolować. Mam na myśli głównie zabiegi mechaniczne takie jak prostowanie włosów, suszenie oraz lokowanie.

Włosy są podatne na wysoką temperaturę urządzeń. Stają się łamliwe, kruche a potem wypadają. Dlatego też z biegiem czasu powstało wiele firm, które zajmują się produkcją preparatów. Istnieje w sklepach wiele szamponów oraz odżywek wspomagających porost włosów oraz ich odżywienie. Warto także zaopatrzyć się tabletki, których składniki pochodzą z wyciągów z roślin, takich jak bratek czy też skrzyp polny.

Pamiętaj – aby włosy odzyskały blask i nie wypadały – wszelkie procesy pielęgnacyjne muszą być realizowane regularnie

A Ty droga czytelniczko – jak radzisz sobie ze zniszczeniami? W jakiej kondycji są Twoje włosy? Z jakich kosmetyków korzystasz? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *