Kategorie
Zdrowie

Zanieczyszczony i zakwaszony organizm – jak sobie z nim radzić?

Nieregularna i niezdrowa dieta, bardzo często skutkuje powstawaniem wielu dolegliwości układu trawiennego i wydalniczego. Wszak, szkodliwe substancje, produkty kwasotwórcze i niezdrowe tłuszcze potrafią siać prawdziwe spustoszenie. Zobacz jak poradzić sobie z zanieczyszczonym i zakwaszonym organizmem.

Zanieczyszczony organizm – jak sobie z nim radzić?

Toksyny znajdują się dosłownie wszędzie – we wdychanym powietrzu, wodzie pitnej czy pożywieniu. Szkodliwym substancji nie sposób zatem uniknąć. Można jedynie zredukować ich przyswajanie. Dokonać tego można poprzez stosowanie odpowiedniej diety.

Co jednak zrobić, gdy organizm jest już zanieczyszczony? Detoksykacja to proces, który możemy przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najpopularniejszą metodą jest tzw. dieta oczyszczająca. To rozwiązanie opierające jadłospis na zdrowych warzywach, owocach i świeżych sokach bez cukru. Jadłospisy tego typu mają to jednak do siebie, że bardzo często są niezbilansowane i niepełnowartościowe. Ich skutkiem ubocznym może być ogólne osłabienie organizmu.

Na całe szczęście, detoksykację można przeprowadzić także w znacznie bardziej komfortowy sposób, a mianowicie – poprzez suplementację błonnika, substancji regulującej pracę układu trawiennego i wydalniczego.

Zakwaszony organizm – jak sobie z nim radzić?

Nieco inną dolegliwością jest zakwaszenie. Powoduje silne bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem oraz biegunkę.

Prawidłowe pH w organizmie powinno wynosić od 7,35 do 7,45. Gwarantuje ono wówczas zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej. Każde inne, powinno stanowić dla nas sygnał alarmowy.

Z zakwaszeniem organizmu uporać się można na kilka różnych sposobów. Metodą o największej popularności jest dieta zasadowa, czyli jadłospis oparty na produktach o silnych właściwościach zasadotwórczych – owocach, warzywach.

Skuteczne w walce z zakwaszonym organizmem są również produkty spożywcze takie jak: soda oczyszczona, ocet jabłkowy czy sok z cytryny i limonki. Zastosowanie znajdują także suplementy diety. Najlepszym przykładem takowego jest Spirulin Plus – absolutny lider jeśli chodzi o odkwaszanie organizmu.

Co to jest Spirulin Plus?

Spirulin Plus to suplement diety dedykowany osobom, które pragną odkwasić i oczyścić organizm. Co więcej, producent na swojej stronie informuje, że preparat dodatkowo pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu.

Preparat bazuje na dwóch składnikach zaliczany do tzw. SuperFoods (super żywność), a mianowicie: chlorelli i spirulinie. Ponadto, uzupełniony jest o ekstrakty z lucerny siewnej, mniszku lekarskiego oraz pokrzywy zwyczajnej. Produkt ma świetne recenzje i opinie – zarówno wśród konsumentów, jak i dietetyków oraz lekarzy.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pozwolą Państwu skutecznie oczyścić organizm. Należy jednak mieć na uwadze, że nic nie zastąpi porady lekarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *